Найбільші отримувачі аграрних дотацій

У 2018 році найбільшу допомогу від держави отримали фірми, пов’язані з мільярдером Юрієм Косюком — близько 970 мільйонів гривень. Загалом на всіх аграріїв торік, за даними Мінагрополітики, розподілили близько 4 мільярдів гривень. Компанії, пов’язані із Косюком, отримали чверть від цієї суми.​ Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Економічна Правда».

«Є система підтримки аграріїв. І хто та скільки отримує, вирішується автоматично», – наголошує прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

За даними журналістів, більшість із отримувачів державної допомоги пов’язана з депутатською групою «Воля народу» та «Блоком Петра Порошенка».

Наприклад, одразу дві компанії – ТОВ «УкраАгроКом» і ТОВ «Колос», – де бенефеціарним власником є член аграрного комітету від «Блоку Петра Порошенка» Анатолій Кузьменко, – отримали у 2018 році допомогу від держави загалом на 3,5 мільйони гривень.

Одну із найбільших дотацій на Чернігівщині (за напрямком – утримання корів) – 2,5 мільйони – отримала у 2018 році і фірма родини (дружини і батька) члена профільного парламентського комітету від «БПП» Олега Дмитренка – сільськогосподарське товариство «Батьківщина».

Його колега по фракції і по комітету Петро Юрчишин до свого депутатства очолював підприємство «Візит», яке заснували його дружина і брат.

Минулого року ця фірма отримала від держави для часткового відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин 6 мільйонів гривень. І це – одна з найбільших сум, наданих державою у Вінницькій області.

«Мій брат є заслуженим працівником сільського господарства України. Він інвалід першої групи, який не працює, який відмовився від всіх пільг. І сьогодні він створив 2,5 тисячі робочих місць, будує ферму, створює робочі місця. Я не знаю, скільки це. Це не стосується мене, бо у мене є депутатська діяльність», — сказав Юрчишин.

Фірма «Бучачагрохлібпром» Петра Гадза на Тернопільщині – помічника депутата аграрного комітету від «БПП» Миколи Люшняка – отримала за різними напрямками щонайменше 14 мільйонів держпідтримки.

Депутат від «Опозиційного блоку» Денис Омельянович теж є членом аграрного комітету Верховної Ради. У його декларації – цінні папери акціонерного товариства «АПК-Інвест». Ця фірма отримала у 2018 році найбільшу допомогу в Донецькій області – близько півтора мільйона гривень.

Близько 60 мільйонів пішло до фірми члена аграрного комітету Верховної Ради від групи «Воля народу» Сергія Лабазюка. Загалом регіони, де розташовані підприємства Косюка та Лабазюка, – Вінницька, Хмельницька й Черкаська області, – отримали найбільше дотацій.

Найменше дотацій отримала Донецька область – лише 328 тисяч гривень.

Іще 9 областей, серед яких, зокрема, Одеська, Херсонська, Закарпатська й Сумська, – взагалі не отримали за цим напрямком жодної копійки.

У самому агрохолдингу Косюка «Миронівський хлібопродукт» вважають, що можливості рівні для всіх.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *