Науковці та студенти НУБІП створили новий сорт плодово-декоративної яблуні

Яблуня — найпоширеніша плодова культура в світі. Має вона і неабиякі декоративні властивості. Нещодавно Державний реєстр сортів рослин України поповнився новим сортом декоративних яблунь під назвою «Оксана».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Селекційну роботу провели науковці та студенти агробіологічного факультету НУБіП України під керівництвом професора кафедри садівництва Володимира Меженського.

Найпоширеніші сорти декоративної яблуні мають червоні квіти, що походять від центральноазійської яблуні Сіверса Недзвецькієвої, яка має антоціанове забарвлення всіх органів.

Селекціонери дібрали низку перспективних форм, що поєднують високі декоративні властивості зі стійкістю до парші й борошнистої роси. Одну з них, що рясно квітує рожево-червоними квітками і було зареєстровано під назвою «Оксана».

«Основне призначення сорту декоративне — для потреб зеленого будівництва. Її плоди, хоча й дрібні, містять високу кількість біологічно активних речовин, тому придатні для переробки на компоти, мармелад, пастилу тощо. Отже маємо три в одному: декоративність, екологічність та садовину з лікувально-профілактичними властивостями», — переконаний доктор с.-г. наук Володимир Меженський.

Новий сорт декоративної яблуні з’явився під час досліджень нетрадиційних плодово-декоративних культур з фітонцидно-лікувальними властивостями, йдеться в повідомленні НУБіП України.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *