Недбалість екс-начальника Держгеокадастру Івано-Франківщини завдала державі збитків на 5,2 млн грн

На Прикарпатті судитимуть колишнього начальника Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області. Його дії призвели до виведення з державної власності земельних ділянок на мільйони гривень.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ДБР.

Як повідомили у ДБР, у 2018 році посадовець незаконно погодив документацію із землеустрою двох ділянок загальною площею 707 га у Коломиї на Івано-Франківщині. Земля протиправно вибула із державної власності, що завдало збитків бюджету на 5,2 млн грн.

Ці ділянки з особливо цінними землями і ще з 50-х років минулого століття були в користуванні Національної Академії Аграрних Наук України. На них здійснювалась селекція агрокультур.

Після проведення територіальної реформи місцева громада, в межах якої розташовані ділянки, вирішила, що тепер земля належить їм. Рішенням сесії Коломийської міської ради депутати дали дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації цих земель. Хоча згідно з законом ініціювати інвентаризацію може лише розпорядник землі, тобто – НААН України.

Проте керівник Держгеокадастру погодив виготовлену технічну документацію, положення якої не відповідають вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

Незаконність такого рішення підтвердили проведені експертизи. Наразі землю вже повернуто державі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *