Немає жодних передумов для обмеження експорту кукурудзи, — УЗА

Українська зернова асоціація не бачить жодних передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи врожаю 2020 року та внесення змін до відповідного додатку Меморандуму між Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України та бізнес-асоціаціями про узгодження позицій на ринку зерна на 2020-2021 маркетинговий рік.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УЗА.

УЗА відповідним листом проінформувала Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства про свою позицію та про відсутність будь-яких передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи.

В 2020/2021 сезоні Україна отримала один з кращих врожаїв кукурудзи за усі роки — близько 30 млн т, при цьому внутрішні потреби ринку щороку сягають близько 5 млн т. Станом на середину січня Україна експортувала близько 10 млн. т, а це майже на 3,5 млн. т менше, аніж минулого сезону на цю дату. Понад те, з вказаних 10 млн т експорту, лише 8 млн т кукурудзи нового врожаю 2020 року. Решта 2 млн т — це кукурудза врожаю 2019 року.

Сьогодні в країні залишається ще понад 21 млн т кукурудзи нового врожаю і говорити про якийсь дефіцит недоцільно, як визначення граничного обсягу експорту цієї культури також є недоцільним. Україна вже минула піковий період експорту кукурудзи (який значно нижчий від минулорічних показників), відтак темпи експорту скорочуватимуться.

Щодо високої ціни на українську кукурудзу, то це не результат меншого врожаю чи дефіциту цієї культури на внутрішньому ринку. Це є наслідком загальносвітової тенденції інфляції цін, яка спричинена трильйонними вливаннями коштів в національні економіки різних країн. Така тенденція буде продовжуватись і надалі, відтак навряд чи ринок побачить вже ціни, що були раніше.

За таких умов уряд не повинен штучно адміністративним методом, обмеживши експорт кукурудзи, зменшувати ціни на зернову культуру. Адже таким чином уряд лише позбавить вітчизняного виробника можливості компенсувати негаразди, яких відчули с/г виробники в минулому календарному році, та отримати кращі фінансові можливості напередодні весняної посівної кампанії. Ба більше, УЗА переконана, що ціноутворення в Україні на зерно повинно формуватися лише виключно ринковими механізмами, а не адміністративними. І для цього в уряду є ринкові важелі впливу.

УЗА відслідковує поточний стан на ринку та продовжує разом з Міністерством спільно тісно працювати над тим, щоб забезпечувати продовольчу безпеку країни та світу та не допустити будь-яких зловживань, що зашкодять вітчизняним економічним інтересам.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *