Необхідно якнайшвидше прийняти законопроєкт, який вирішить питання бронювання військовозобов’язаних, — ЄБА

Верховна Рада України ще 20 вересня прийняла за основу зі скороченням строку підготовки урядовий проєкт закону №7687.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ЄБА.

В цьому законопроєкті пропонується дві ключові позиції, необхідні для організації прозорої та зрозумілої процедури бронювання військовозобов’язаних:

  • дозволити проводити бронювання без виконання мобілізаційних завдань для підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення;
  • надати повноваження Уряду розробити новий порядок бронювання, який має включати критерії віднесення підприємств до критичних.

Ці дві взаємопов’язані норми є надзвичайно важливими для нормального функціонування економіки у період воєнного стану, адже чи не головними умовами роботи бізнесу  є передбачуваність та можливість планування діяльності.

«Останнім часом ми досить часто починаємо чути інформацію від бізнесу про вкрай великий відсоток мобілізації – у 10%, 17%, а часом і більше працівників. І часом це є вкрай важливі для продовження роботи працівники, як-то керівники виробництв, тощо. Очевидно, що в таких умовах вкрай важко працювати бізнесу, на додачу до інших ризиків. Безумовно, ми розуміємо, що мобілізація – це частина роботи, яка має виконуватись в країні, яка знаходиться у війні, але до усіх питань варто підходити свідомо, зважено та стратегічно, розуміючи усі ризики. Адже як у державі є критичні люди, без яких робота по певних напрямках майже неможлива, так і у бізнесі», — розповіла Анна Дерев’янко, виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації.

В рамках чинної системи бронювань обов’язковою умовою є виконання мобілізаційних завдань. У той же час, як зазначають представники бізнесу, отримати такі завдання практично неможливо, оскільки на рівні місцевої влади їх або взагалі не напрацювали або напрацювали у дуже невеликій кількості. Тому подальша стабільна робота економіки опинилася у заручниках неможливості норм закону, які неможливо виконати.

Тому Європейська Бізнес Асоціація закликає народних депутатів України не відкладати це питання і зробити цей перший, але такий важливий крок для вирішення проблеми з бронюванням критичного персоналу. Бізнес закликає прийняти законопроєкт №7687. Водночас, вже зараз подовжити ще на 2 місяці чинні бронювання без необхідності повторного погодження з Міноборони. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *