Незважаючи на морози, критичних умов для вимерзання озимих не спостерігалось

Під час другої декади січня переважно було по-зимовому холодно, але в останні два дні денна температура була вищою за 0°C майже по всій країні, з різким перепадом між денною та нічною температурами Опади протягом 10 днів були спочатку у вигляді снігу, а потім дощу. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

Протягом другої декади січня посіви озимих зернових культур перебували у стані зимового спокою, загрозливих явищ для їх перезимівлі не спостерігалося.

Разом з тим, дуже низькі температури повітря, які відмічалися протягом цього місяця, місцями недостатня висота снігового покриву на посівах, сильні вітри призвели на деяких територіях до відмирання верхньої частини надземної маси рослин пшениці озимої, яка не була покрита снігом.

Оскільки критичних температур вимерзання не відзначено, то цей фактор не несе загрози для озимини. Але необхідно звернути увагу на посіви озимих зернових (особливо пізніх строків сівби) при відборі зразків рослин на полях з нерівним рельєфом, де спостерігалося видування снігового покриву. У випадку, коли на поверхні було зафіксовано температуру повітря нижче 20-24°С морозу, мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння могла наближатися до критичної.

Отож, за нестійких погодних умов (коливання температурного режиму), які спостерігаються протягом останніх днів, постійний моніторинг за станом озимих зернових культур має бути на порядку денному впродовж усієї перезимівлі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *