Нові рішення Укрзалізниці збільшать вартість перевезення зерна

В Укрзалізниці з метою підвищення доходів компанії вирішили скасувати маршрутні перевезення, збільшити кількість малодіяльних станцій та підвищити ставки за користування власними вагонами й коефіцієнти порожнього пробігу. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.com.ua.

Фахівці вважають, що це призведе до зростання вартості залізничних перевезень вже у вересні. 

Збільшення кількості вагонів-зерновозів у власності приватних перевізників призвело до того, що вагони Укрзалізниці використовувалися лише на 20-30%. Щоб підвищити доходи компанії, була ухвалена низка відповідних рішень. Так, за даними Центру транспортної логістики, з 18 вересня Укрзалізниця припиняє дію Договору про перевезення вантажів на особливих умовах, а також скасовує рух маршрутних поїздів за встановленим розкладом. Наприкінці травня Антимонопольний комітет України рекомендував компанії відновити рівні умови для всіх учасників ринку перевезень вантажів залізничним транспортом, тому що запроваджені раніше УЗ графіки руху маршрутних поїздів створило незручності при перевезеннях вантажів для окремих підприємств.

Нагадаємо, що подібні графіки були запроваджені рік тому, а у жовтні 2019 р. компанія отримала заявок на відправлення вантажів на вдвічі більшу кількість, ніж могла виконати. Обмеження на пересування порожніх вагонів та їх обов’язкова обробка в портах не дозволяли виконувати більше 450 відправлень за графіком на місяць. Хоча запровадження графіків збільшило обсяг залізничних перевезень у 2019 р та вдвічі підвищило оборотність вагонів у порівнянні з нормативними цифрами, що було схвалено вантажовласниками. 

Також Укрзалізниця днями оновила перелік малодіяльних станцій, до якого включено 248 станцій.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *