Новий бюджет передбачає додаткову фінансову допомогу фермерам

Підтримка сімейних фермерських господарств формується уже згідно із новим бюджетом і передбачає додаткову фінансову допомогу, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на congress.

За словами міністра, такі види фінансової допомоги стосуються тих, хто займається обробітком землі загальною площею до 120 га. Йдеться про підтримку у розмірі 4 тис грн за один гектар. Також міністр звернув увагу на те, що допомога буде надаватись і фермерам, які утримують поголівʼя корів.

«Допомога буде для господарств з поголівʼям до 100 корів. За таких умов йдеться про виділення 7 тис гривень на одну корову. Для деокупованих територій буде додаткова виплата – від 7 тис гривень на корову», – зазначив Микола Сольський.

Олена Загонник, представниця сімейного фермерського господарства з Чернігівщини, звернулася до учасників Конгресу з питанням про можливу підтримку у 2023-24 роках. Також Олена поцікавилася щодо можливої компенсації за період, коли діяльність господарство вело, але підтримки не отримувало.

Цей запит підтримали і аграрії Сумщини. Олександр Шафорост, голова селянського господарства «Женьшень», голова Сумської обласної громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників Сумської області» розповів про проблеми, з якими стикається агробізнес.

«Я вже понад 8 років очолюю фермерське господарства, яке працює на відстані 15 км від лінії Державного кордону України з рф, та обробляє понад 100 га земель. Ми підтримуємо наших колег з Чернігівської області щодо виплати дотацій за утримання корів та просимо звернути увагу на те, що подібна підтримка потрібна фермерам та особистим селянським господарствам за обробіток землі. Минулого року виплачувалися субсидії на 1 гектар оброблюваних земель у розмірі 3,1 тисячі гривень. Їх отримували домогосподарства та фермери всіх областей України, окрім прикордонних громад. Таким чином до 1 тисяч фермерів та особистих селянських господарств, майже половини території Сумщини, не мали можливості отримати державну фінансову підтримку. Наразі потребують таку підтримку понад 2 тисячі сільськогосподарських товаровиробників», – зазначив Олександр.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *