Ухвалений у другому читанні законопроєкт №9030 щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення відповідної діяльності має стати якісним тригером для малого виробництва й запустить в Україні масштабний механізм сімейних виноробень, – розповів ініціатор законопроєкту, член парламентського Комітету з питань економічного розвитку Ігор Марчук.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rada.gov.ua.
«Це означає, що ми завершили процес реформи малого виноробства, що тривав майже всі роки незалежності України. Малий винороб при цьому отримує багато переваг. Зокрема, виноробна територія визначається як уся територія України, тобто немає прив’язки до окремих виноробних регіонів. Це дає можливість виробляти вино в будь-якому куточку України», – пояснив парламентарій.
Також, за його словами, впроваджується суттєво спрощена система отримання ліцензії за заявковим типом.
«Ліцензія видається в електронній формі. Термін видачі – 10 робочих днів. Якщо за цей час винороб не отримав відповіді, вважається, що ліцензія видана за замовчуванням. Крім того, ми зробили мале виноробство об’єктом державної підтримки. Такого раніше не було. Тепер малі винороби можуть розраховувати на допомогу держави, коли захочуть розвивати свою справу», – зазначив політик.
Він наголосив, що, згідно з нормами законопроєкту, малим виноробам дозволяється розливати свою продукцію не лише в скляну тару, а й у відповідні банки та кеги, які вони можуть використати для більш ефективної реалізації своєї продукції.
«Ще одна важлива новація – малий винороб зможе виготовляти вино з винограду, який він придбає у фермерів, але це обов’язково має бути продукція українського походження. Ми сподіваємося, що це стане якісним тригером для малого виробництва й запустить повномасштабний механізм для створення сімейних виноробень. Відповідно, це нові робочі місця та розвиток непромислових територій», – сказав народний депутат.
Джерело: propozitsiya.com