Новітні технології рятують бджіл і допомагають їм у роботі

Одна з провідних компаній в сфері моніторингу стану медоносних бджіл — ірландська ApisProtect, яка виробляє бездротові датчики для вуликів, що збирають і передають дані на інформаційну панель вебсайту. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВВС.

«Ми збираємо дані про температуру, вологість, звуки і прискорення бджіл, що вилітають з вулика», — розповідає виконавча директорка фірми Фіона Едвардс Мерфі. Потім з використанням машинного навчання ці дані перетворюють на корисну інформацію і повідомляють пасічнику, наприклад, які вулики ростуть, а які скорочуються, або які вулики живі, а які мертві. Ця технологія — відхід від традиційних методів, коли бджолярі мають вручну перевіряти вулики. У США, де у деяких з найбільших бджільницьких компаній є понад 90 тисяч вуликів, це грандіозна робота.

«За комерційної експлуатації тільки близько 20% вуликів вимагають втручання», — додає пані Едвардс Мерфі. Проблема в тому, що бджолярі не знають, які саме 20%. Вони буквально виходять і колупають вулик, щоб подивитися, чи варто дивитися на нього.

«Ми дозволяємо їм отримати уявлення про те, що відбувається у всіх їхніх вуликах на великій території ще до того, як вони покинуть свій офіс вранці. Для комерційних бджолярів ми бачимо скорочення витрат на робочу силу на 50%. Це має величезний вплив на бізнес пасічників», — зазначає пані Едвардс Мерфі.

Ізраїльська фірма Beewise створила Beehome, велику конструкцію на сонячних батареях у формі скрині, в якій можуть розміститися 24 окремих вулики. Кожен Beehome може працювати автономно або через додаток на телефоні бджоляра. Ця конструкція постачається з набором камер, датчиків і роботизованих маніпуляторів, які разом виконують дії, які в іншому випадку зажадали б втручання людини. Йдеться про боротьбу зі шкідниками, запобігання утворення рою і збір меду. Єдині дії, що вимагають втручання людини, — це забезпечення бджолам доступу до джерел їжі та води, а також отримання меду, зібраного машинами.

«У звичайному вулику у дерев’яному ящику – від 10 до 50, а може бути, навіть 100 тисяч бджіл. Це багато даних для аналізу, і штучний інтелект робить це за частку секунди. Він може визначити, що відбувається, і застосувати правильні заходи», — каже виконавчий директор Beewise Саар Сафра.

Ідея полягає в тому, що допомога цим живим істотам важлива в реальному часі або незабаром після виникнення проблеми. Якщо чекати занадто довго, невелика проблема може перерости у велику, а потім у зруйновану колонію.

Ще більш футуристичний проєкт в галузі бджільництва — схема Hiveopolis, яка вивчає можливість розміщення крихітних роботів всередині вуликів, щоб впливати на поведінку бджіл. Хоча технологія все ще перебуває на ранній стадії, ідея полягає в тому, що роботи будуть намагатися імітувати, як бджоли спілкуються за допомогою руху. І тому є надія, що роботи зможуть направляти бджіл до кращих джерел нектару.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *