Очікуємо на врожай більш як 80 млн тонн, але експортувати вдається лише половину запланованого, – Дмитро Соломчук

Наразі в Україні зібрано 77 млн тонн зернових та олійних культур. Однак на кінець сезону збору врожаю показник може зрости до 80 млн тонн, позаяк жнива завершилися лише в п’яти областях України, повідомив народний депутат та член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Media Center Ukraine – Ukrinform.

«Жнива завершилися лише в п’яти областях України, ще в багатьох областях України стоїть кукурудза, в деяких навіть соняшник. Загалом вже зібрано 77 млн тонн, з них 56 млн тонн зернових, 21 млн тонн олійних. Але жнива ще будуть тривати, чекаємо покращення погодних умов, щоб не було снігу, щоб підсохло в полі, взявся мороз 5-6 градусів, і комбайни далі будуть ще збирати. І я думаю, що ми відмітку більш як 80 млн тонн перейдемо за результатами цього сезону», – зазначив народний депутат.

Незважаючи на гарний врожай, Україна змогла експортувати лише половину агропродукції від запланованої кількості. Наразі вдається експортувати лише близько трьох мільйонів тонн агропродукції на місяць.

«Ми експортуємо в місяць середньостатистично, якщо взяти показники, на рівні 3 млн тонн. Це 50% від того, що ми маємо експортувати», – пояснив Дмитро Соломчук.

Попри те, що зі свого боку Україна робить все можливе, наразі всіх зобов’язань по експорту виконати не вдалося.

«Видно, як все важко відбувається на всіх рівнях влади – йдуть перемовини, Збройні сили забезпечують безпеку по Чорному морю. 200 завантажених суден з вересня вже пройшло, експортовано близько 7 млн тонн, але це цифра за декілька місяців. Щоб до нового врожаю звільнити склади, експорт на місяць має бути на рівні 6,5 млн тонн», – зазначив Соломчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *