Оцінка озимих і старт польових робіт: «Контінентал» розпочав сезон-2025

У «Контінентал Фармерз Груп» стартував польовий сезон-2025. Компанія уже здійснила моніторинг усіх площ, відведених під озимі культури та виконала ранньовесняні підживлення. Про це повідомляє прес-служба компанії, пише Пропозиція.

За оцінками агрономічної служби «Контінентал» озимі перебувають у задовільному стані та вже відновили весняну вегетацію: культури мають середній та низький рівень пошкодження надземної фітомаси, з них лише 4% посівів ріпаку залишаються в статусі високоризикованих. Попри цьогорічні погодні умови, які мали вплив на стан озимини, активність вегетаційних процесів  й вологозабезпечення ґрунтів — малосніжна зима, висока температура в січні, а згодом тривалі морози у лютому — посіви зберігають достатній потенціал врожайності. 

«Цієї зими опади були незначними в усіх регіонах нашої присутності. Основне накопичення вологи відбулося за рахунок осінніх опадів, що вплинуло на формування запасів у ґрунті. Ми завершили оцінку вологонакопичення на момент виходу з зими і можемо констатувати, що рівень запасів продуктивної вологи наразі близький до середньобагаторічного. Весняний розвиток озимих культур значною мірою залежатиме від подальших погодних умов. Поступове настання весни без різких температурних коливань та весняні опади позитивно вплинуть на відновлення зеленої маси рослин. Саме кількість опадів та температурна динаміка в березні стануть важливими факторами у формуванні потенціалу майбутнього врожаю. Водночас, щоб компенсувати вплив зовнішніх факторів, застосовуємо диференційований підхід до азотного підживлення культур, адаптуючи його до особливостей кожного масиву та стану посівів», — зазначив Костянтин Шитюк, операційний директор «Контінентал».

Під озимі ріпак, пшеницю та ячмінь у цьому сезоні Компанія відвела 84,9 тис. га. На всіх цих площах уже проведено роботи з першого планового ранньовесняного підживлення, сприяли яким погодні умови: внесення азотних добрих проводилося в «класичних умовах» мерзлоталого ґрунту. Також завершено весняний інсектицидний захист посівів озимого ріпаку. У третій декаді березня Компанія розпочне активні роботи з ґрунтообробітку — закриття вологи як на озимих культурах, так і на площах, призначених під яровий клин.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *