Одеські митники змушують експортерів накопичувати зерно в портах

Всеукраїнська Аграрна Рада закликала внести зміни або скасувати наказ Одеської ОВА «Про деякі питання фінансової дисципліни в умовах правового режиму воєнного стану» №19 від 18 серпня 2023 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

До ВАР звернулись сільгоспвиробники, яким відмовили в проходженні митного контролю на підставі положень цього наказу. Ще частина аграріїв та трейдерів повідомляють, що взагалі перестали звертатись до Одеської митниці через неможливість виконати умови цього наказу.

Положення документу вимагають від експортерів подачі митної декларації за 10 днів до завантаження судна. Для її заповнення продавець має підготувати необхідний обсяг та накопичити зерно в порту, а також бути впевненим, що на судно потрапить саме зерно того обсягу та якості, що зазначено у декларації. На практиці виконати такі умови не є можливим для більшості аграріїв.

«На сьогодні виробники та трейдери не накопичують зерно у портах, щоб не наражати людей, інфраструктуру та товар на небезпеку обстрілів зі сторони рф. Тому зараз більшість продавців працюють з «колес» – завантаження судна йде переважно відразу з автомобіля на корабель. Більше того, порти на Дунаї не мають достатньо місць для зберігання таких обсягів зерна, що підлягають попередньому декларуванню», – йдеться у повідомленні.

ВАР звертає увагу на те, що положення наказу ОВА є рекомендаційними і не обов’язкові до виконання суб’єктами господарювання. Проте аграрії повідомляють, що на Одеській митниці його взяли за основу та вимагають обов’язкову наявність попереднього декларування товару.

Цим наказом Одеська ОВА гальмує експортні можливості морських та річкових портів, що в умовах постійних обстрілів та заблокованих традиційних логістичних маршрутів з боку російської федерації є неприпустимим.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *