Одна з областей може бути оголошена зоною стихійного лиха

Вінницька облдержадміністрація планує ініціювати перед Кабінетом міністрів України розгляд питання про визнання регіону зоною стихійного лиха у зв’язку зі значною втратою врожаю. Про це пишет propozitsiya.com з посиланням на «АПК-Інформ».

Чиновники відзначають, що в результаті тривалої посухи та спекотної погоди в більшості південних і багатьох центральних районах Вінницької області посіви кукурудзи і соняшнику в даний час знаходяться в критичному стані. Встановлено, що потенційна врожайність кукурудзи на площах, які збереглися і сформували качан, знаходиться в межах 17-22 ц/га, соняшнику – 8-13 ц/га.

За підрахунками профільних фахівців, втрати врожаю зерна кукурудзи в поточному сезоні складуть до 40% від прогнозованого виробництва. Також під загрозою і урожай інших культур пізньої групи (соя, соняшник, цукрові буряки), втрати яких прогнозуються в межах 25-30%.
 
Як зазначається, встановлення статусу зони стихійного лиха дозволить, зокрема, пролонгувати банківські та товарні кредити для потерпілих аграріїв.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *