Отримати допомогу зможуть всі фермери ЄС, які відчули наслідки російської агресії проти України

Наступного тижня Єврокомісія може активувати механізм надання прямої допомоги європейським фермерам, що «постраждали» від надлишкового зернового імпорту з України, для протидії кризі, спровокованій війною РФ, та для реагування на потенційну посуху, заявив Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Для активації цих виплат є необхідним «зелене світло» від Президента Європейської Комісії. Ми потребуємо певної додаткової інформації від країн-членів. Були якісь проблеми на кордоні між Польщею та Україною, наразі, за моєю інформацією, вони вирішені, і жодних проблем у транзиті товарів між Польщею та Україною не виникає. Нам потрібна інформація від 22 країн-членів з обґрунтуванням їх запитів. Сподіваюся, наступного тижня це рішення буде ухвалене. Головним приводом для використання кризового резерву є те, що ми маємо кризу», – зауважив єврокомісар.

Він нагадав, що Єврокомісія зробила все необхідне, щоб уможливити використання надзвичайного сільськогосподарського резерву ЄС. Від початку цей фонд становив 450 мільйонів євро на рік, і вже був частково використаний. Перші платежі у 44 мільйони євро були здійснені для Польщі та Італії для реагування на наслідки спалаху «пташиного грипу», ще 56 мільйонів євро спрямовані для Румунії, Болгарії і Польщі в якості першої відповіді ЄК на кризу зернового імпорту з України. Пізніше Єврокомісія запропонувала виплати ще 100 мільйонів євро на допомогу п’яти сусіднім з Україною країн, фермери яких «постраждали» від надлишкового сільськогосподарського імпорту з України.

Виходячи із поточної ситуації, ЄС вирішив збільшити резервний фонд до 530 мільйонів євро на рік та здійснити прямі платежі для фермерів решти 22 країн ЄС, які також відчувають наслідки російської агресії проти України, включаючи зростання цін на енергію, на добрива та збільшення собівартості виробництва, поряд із впливом кліматичних факторів, в очікуванні масштабної посухи вже цього року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *