Фермери Львівщини розширили площі під овочі, проте компенсувати втрати від затоплення Херсонщини не зможуть

Внаслідок підриву Каховської ГЕС та затоплення навколишніх територій вже другий тиждень Україна залишається без головного овочевого регіону. Це матиме сильний вплив на аграрний сектор Львівщини. Наступного сезону нас, швидше за все, чекатиме дефіцит овочів, як і в цьому сезоні, повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман на брифінгу щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для аграрного сектора Львівщини.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tvoemisto.

«Сподівання на львівських аграріїв в цьому сезоні надзвичайно великі через окуповані території, тому Львівщина збільшувала посівні площі під усі види аграрних культур, так само буде і наступного сезону, зокрема, збільшаться площі під овочі борщового набору, тому що в наших аграріїв є досвід вирощення цих культур і спостерігається стала тенденція до зростання виробництва цих культур починаючи з 2018 року», – повідомляє вона.

За словами Гетьман, варто очікувати поступового збільшення посівних площ приблизно на 7%, адже овочівництво потребує досвіду у вирощуванні та зберіганні продукту, що пов’язано зі зміною технологій вирощування через різницю в кліматі між Херсонщиною і Львівщиною. 

Читайте також: Через підрив Каховської ГЕС Україна втрачатиме щороку 2 млн тонн агропродукції, – Віталій Головня.

Також пояснює, що Львівщина не зможе компенсувати втрати того регіону, який зараз є підтопленим та окупованим. Відповідно, дефіцит овочів зберігатиметься. Проте буде збільшення посівних площ і в інших регіонах, тому ціни не будуть настільки високі, як цього року, але однаково залишатимуться вище середніх, аніж за останні 5 років.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *