Озимі культури перебувають у стані неглибокого зимового спокою, — Укргідрометцентр

Упродовж другої декади грудня озимі культури перебували у стані неглибокого зимового спокою. Внаслідок підвищення денних температур повітря до +5-12°С у південних областях спостерігалися повільні ростові процеси.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укргідрометцентр.

«За спостереженнями у другій декаді грудня на багатьох площах Харківської, на окремих полях Полтавської, Луганської та Сумської областей відмічалося утворення льодяної кірки товщиною від 2 до 8 мм, ступінь розповсюдження — від 20 до 90% площі поля.

Загрозливих явищ для перезимівлі озимих та плодових культур не спостерігалося», — зазначають агрометеорологи.

У попередній місяць дуже тепла погода у першій декаді сприяла активній осінній вегетації рослин. З переходом середніх добових температур повітря у бік зниження через +3-5°С у другій декаді листопада відбулося припинення активної вегетації озимини майже на всій території країни.

Таким чином, період активної осінньої вегетації подовжився на 1-3 тижні, що позитивно позначилося на фазовому розвитку і стані посівів і дозволило озимині увійти у зиму у доброму стані. До того ж, під час найінтенсивніших знижень температури повітря (до мінус 10-20°С у східних областях) у листопаді мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимини та багаторічних трав нижче мінус 1-4°С не опускалася. 

Такі зниження температури ґрунту були безпечними для зимуючих культур.

За даними Держпродспоживслужби у посівах озимини у більшості регіонів заселеність гризунами становила 23-71%, за середньої чисельності 1-3 жилих колоній на гектарі. Заселеність багаторічних трав, садів, неорних земель, лісосмуг відзначалась на 68-96, макс. 100%, де гризуни мешкають в 2-4, в осередках Донецької, Івано-Франківської області 6, Херсонської 8 жилих колоній на гектарі, в одній колонії по 4-13 жилих нір.

Повсюди спеціалісти проводять обстеження зерносховищ та складських приміщень усіх форм власності на наявність комірних шкідників. Так, в окремих партіях продовольчого та фуражного зерна у Рівненській та Чернівецькій областях виявлено комірних довгоносиків, борошняного кліща, за чисельності 1-3 екз. в 1 кг зерна, що вимагає його знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *