Парламент має продовжити обмеження на ринку землі до кінця війни та ще два роки після перемоги, – Денис Марчук

Для збереження конкурентоспроможності українського аграрного сектору на світових ринках потрібно продовжити обмеження, які діють сьогодні на вітчизняному ринку землі, заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

За його словами, війна показала, що Україна має переваги у виробництві агропродукції, навіть у порівнянні з європейськими виробниками. Все завдяки балансу ефективного співіснування великих агрохолдингів з малими виробниками.

«В Україні склались умови, коли поруч із маленькими та середніми агровиробниками ефективно розвивались і великі агрохолдинги. В таких умовах європейським товаровиробникам важко конкурувати з нами, бо більшість їх господарств мають по 50-60 гектарів в обробітку. Стосовно банку землі наших аграріїв – це дуже малий показник, бо ми можемо швидше та більше формувати товарні партії  і годувати цілі країни в Африці, Азії та навіть постачати збіжжя до Європи. Тому, в таких умовах нам важливо зберегти цей баланс, на який сильно впливають наявні площі у виробників», – наголосив Денис Марчук.

На його думку, потрібно залишити діючі обмеження на ринку землі до кінця війни та ще на два роки після перемоги.

«В умовах, коли наші агровиробники віддають останнє на фронт, коли ми маємо логістичні проблеми та низьку ціну на аграрну продукцію всередині країни, парламент має продовжити обмеження на ринку землі. Їх ввели для того, щоб захистити малих та середніх аграріїв, які зараз неспроможні купувати землю. Тому має бути продовжена заборона на купівлю земель с/г призначення для юридичних осіб та кількість гектарів, які може купити одна особа. Нагадаю, ці обмеження, згідно з діючим законодавством, перестають діяти з початком 2024 року», – зазначив заступник голови ВАР Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *