ПДВ для аграріїв: Зеленський повернув ставку в 20%

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції № 1600-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 липня.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Офіс Президента.

Документ покликаний зменшити ризики від підвищення цін на харчові продукти, а також створити рівні умови оподаткування ПДВ для сільськогосподарських виробників і підприємств переробної галузі.

Закон відновлює 20-відсоткову ставку податку на додану вартість при ввезенні на територію України великої рогатої худоби, свиней та овець, молока, жита, вівса, насіння льону, олійних культур, цукрових буряків.

Водночас залишається ставка ПДВ у 14% при операціях з постачання пшениці та жита (меслин), ячменю, кукурудзи, соєвих бобів, свиріпи або ріпаку, соняшнику.

Документ набирає чинності з наступного дня після опублікування та застосовується до податкових періодів, починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем опублікування цього закону.

На думку ініціаторів законопроекту, зміни у ставці ПДВ допоможуть усунути ризики здорожчання харчових продуктів і стабілізації цін на відповідних ринках, а також створити рівні і справедливі умови оподаткування ПДВ для агровиробників і підприємств переробної галузі.

Так, автори законодавчої ініціативи зазначили, що всі товари, на які було знижено ставку ПДВ у лютому цього року, є сировиною у вітчизняному виробництві, тож, «виникла ситуація, що підприємства переробної галузі, які переробляють придбану сировину, потрапили в нерівні конкурентні умови порівняно з виробниками товарів, які переробляють власну сировину».

Вони зазначали, що підприємства переробних галузей України, за умови придбання сировини за зниженою ставкою ПДВ 14%, змушені були «підвищувати відпускні ціни на власну вироблену продукцію, оскільки вимушені покривати різницю, яка виникла внаслідок застосування різних ставок податку на додану вартість, власними коштами».

Так автори законопроекту і пояснили його необхідність для усунення цього «фактору зростання цін на м’ясо-молочну продукцію».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *