Перебої з електрикою не дають вчасно зібрати кукурудзу

Наразі незібраними в Україні лишаються ще близько 40% посівів кукурудзи. Окрім погодного чинника, жнива затримують також аварійні відключення світла, що спричиняють нестабільну роботу зерносушарок.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

Як розповів голова ФГ «Аркадія» Вадим Дробітько (Миколаївська обл.), жнива кукурудзи в господарстві почали наприкінці жовтня і тривають вони досі. Нині лишилося зібрати близько 30% площ, хоча зазвичай у цей період тут обмолочені всі поля.

«Маємо власну зерносушарку, але через аварійні відключення світла не маємо змоги стабільно сушити зерно. А оскільки збираємо його мірою висушування, то й робота затягується», – розповів аграрій.

Схожа ситуація і в ТОВ «Галицькі Аграрні Традиції» на Львівщині. Жнива тут також затримуються через перебої з електрикою, адже кукурудзу збирають мірою того, як висушується зерно.

«Електрику вмикають на кілька годин і дають слабку напругу. Та вже з дня на день на елеватор доставлять генератор на 1 мВт. Це прискорить роботу, хоч і збільшить вартість сушіння, адже генератор використовує 60 літрів дизелю на годину», – зазначив власник і директор компанії Ігор Зварич.

На сьогодні в компанії обмолотили трохи більше 50% площ за середньої врожайності 11 т/га в заліковій вазі та вологості 27%.

Нагадаємо, станом на кінець минулого тижня українські аграрії зібрали кукурудзу з 2,5 млн га (60%) за врожайності 61,3 ц/га і намолотили 15,5 млн тонн зерна.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *