Третина полів Миколаївщини засмічені боєприпасами

Аграрії Миколаївщини втратили 40 відсотків врожаю у 2022 році, зібрали близько двох мільйонів тонн зернових та зернобобових. Через бойові дії не обробили або не зібрали урожай на 30 відсотках території, розповів перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне Миколаїв.

Деокуповані території недостатньо обстежені. Є певні цифри, але це цифри тих підприємств, що постраждали раніше, що зробили вже оцінку завданої шкоди. Наприклад, на сьогодні підраховані, заявлені 54 млн грн. Процес оцінювання втрат і шкоди від російської агресії аграріям області динамічний і триває. Неможливо зараз оцінити чітко і повністю втрати.

«У 2021 році були раді, що отримали найбільший врожай зернових з моменту незалежності України — 3,9 млн тонн, цього року кажемо про 2 млн тонн зернових».

Фактично аграрії області втратили 30 % територій, що або не обробили, або не зібрали врожай. Зараз не підраховані території, що залишаються засміченими боєприпасами.

Збитки сільгоспвиробників: вкрадена чи знищена техніка, збіжжя, потужності виробничі, складські — цифри щодо цього обраховуються. На деокупованих територіях власники тільки повертаються і починають процес підрахунку. Засмічені боєприпасами приблизно 30 відсотків територій.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *