Парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики звернувся до Кабінету Міністрів з пропозицією прискорити передачу меліоративних систем, якими нині управляє Держводагентство в управління Державного агентства меліорації та рибного господарства України. Народні депутати наполягають, що це має відбутися протягом місяця, інакше частина фермерів не зможуть зрошувати землі у необхідному обсязі, заявив голова Комітету, народний депутат Олександр Гайду.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.
«Ситуація із затримкою передачі майна триває більше року. Це ускладнює процеси утворення організацій водокористувачів. Як наслідок – фермери не можуть модернізувати меліоративні системи та зрошувати землі у повному обсязі. А це крок до зменшення врожаїв. Тому ми звернулися до уряду, аби врегулювати дану ситуацію», – підкреслив Олександр Гайду.
За словами очільника Комітету, понад рік тому депутати ухвалили Закон «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який надав стимул до відновлення меліоративних систем та збільшення площ зрошення. Станом на 10 квітня утворено вже 17 організацій водокористувачів.
За даними Держрибагентства загальна площа підготовки земель, що планується зрошувати цього року – 147 тисяч га. В Одеській області вже здійснено подачу води на зрошення на площі понад 1200 гектарів. Однак, процес зрошення земель в інших регіонах відбувається досить повільно. В умовах війни і втрати частини земель реформу меліорації необхідно прискорювати.
«Аграрії готові вкладати гроші в системи зрошення. Крім того, реформа дасть можливість залучити кошти приватних інвесторів. Аби цей процес пішов швидше, необхідно навести лад в управлінні меліоративними системами. І зробити це якомога швидше. Адже триває посівна, і аграрії південних областей потребуватимуть поливу земель для кращих врожаїв», – підсумував Олександр Гайду.
Джерело: propozitsiya.com