Першими обладнання для тимчасового зберігання зерна отримали аграрії Чернігівщини

Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) розпочали реалізацію програми з надання фермерам рукавів для зберігання зерна. Першими такі рукави отримали аграрії Чернігівської області, де через російське вторгнення зерносховища були значно зруйновані. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

27 жовтня чернігівські аграрії отримали 262 мішки. До кінця тижня надійде ще 1000 мішків. Також аграріїв забезпечать комплектами техніки для завантаження збіжжя.

«Більше 5 млн тонн потужностей для зберігання зерна було знищено. Ми провели велику роботу з нашими партнерами та донорами, плануємо отримати приблизно 35 тисяч рукавів для зберігання зерна, що покриє потребу приблизно на 7 млн тонн зберігання. Крім того, будуть діяти і програми від інших донорів, завдяки яким ми закриємо ще частину зберігання. Важливо, що велика кількість цих рукавів і техніки є українського виробництва, що в свою чергу підтримує вітчизняну економіку в цей складний час», — зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Подача заявок та розподілення рукавів відбувається через Державний аграрний реєстр – цифрову платформу, завдяки якій процес є максимально зручним, прозорим та швидким.

Голова офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні П’єр Вотьє підкреслив, що проект реалізовується в тісній співпраці з Мінагрополітики, і ця співпраця розвиватиметься й надалі.

«Ми забезпечимо потребу в зберіганні зерна в обсязі приблизно 7 млн тонн. Ця діяльність відбувається не окремо, а у співпраці з Міністерством агрополітики для надання допомоги малим фермерам та підприємствам в рамках підготовки до зимового сезону. Також буде надана підтримка для фермерів – утримувачів великої рогатої худоби, щоб зберегти поголів’я й дати можливість домогосподарствам працювати», — зазначив П’єр Вотьє.

Наразі, подачу заявок продовжено до 30 жовтня.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *