Світову першість у експорті яблука продовжують утримувати кооперативи садівників. Однак об’єднуватися заради переробки яблука на яблучний концентрат – це наразі найгірша з існуючих ідей кооперації. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrainefood.org.
Такі думки висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час виступу на дев’ятій міжнародній конференції «Яблучний бізнес України-2019», яка проходить цими днями у Дніпрі.
Прямий експорт яблука окремим виробником – це нетипове явище в світі. Однак воно поширюється завдяки укрупненню виробників та розвитку цифрових технологій.
Першість у експорті яблука в світі і надалі утримують кооперативи садівників.
«Життя змусить виробників кооперуватися. Першими почнуть великі. А ми вже підготували нове законодавство, і Закон пройшов перше читання», – каже Ярмак.
Кооперація виробників з метою переробки яблука на яблучний концентрат зараз – це найгірша з існуючих ідей кооперації.
«Якщо ти отримуєш за відходи (промислове яблуко) одну гривню за кілограм, а якісне можеш експортувати по 20 гривень за кілограм, то значно вигідніше інвестувати тисячі в збільшення відсотка якісного яблука, ніж мільйони доларів у перетворення 1 грн/кг на 2грн/кг за кілька років. До того ж, 1 грн/кг зрештою може перетворитися і на мінус одну гривню», – переконаний фахівець.
Джерело: propozitsiya.com