Підсумки врожаю 2021 року в Україні можуть сильно відрізнятися від поточних прогнозів

17 серпня, Держкомстат опублікував свої дані про хід збиральних робіт в Україні за станом на 1 серпня, які значно відрізняються від оперативних даних, які надаються Мінекономіки на щотижневій основі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

Першою помітною відмінністю варто виділити темпи збирання пшениці — обидва джерела сходяться на тому, що прибирання дійсно почалося пізніше, проте дані Держкомстату на 1 серпня вже показують, що збирання перевищує середній 5-річний показник, в той час як, згідно Мінекономіки, відставання було подолано тільки минулого тижня, зазначають аналітики УкрАгроКонсалт.

Якщо порівнювати показники середньої врожайності по Україні, то різниця не настільки значна — 4,4 т/га Держкомстату проти 4,45 т/га Мінекономіки.

Таким чином, якщо допустити, що поточна оперативна врожайність збережеться, то урожай пшениці в Україні може досягти оптимістичних оцінок.

Зі стартом збиральної кампанії пізніх зернових увага ринку вже переключиться на відстеження врожайності кукурудзи.

Вже зараз стає ясно, що врожай зерна в 2021/22 однозначно поб’є рекорд 2019/20 МР, а з урахуванням проблем з урожаєм у основних експортерів, можна також очікувати рекордно високого експорту зерна з України.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *