Підвищення податків для аграріїв знизить ціну на оренду та купівлю землі

Новий законопроєкт передбачає підвищення приблизно вдвічі податкового навантаження на сільськогосподарських товаровиробників — платників єдиного податку четвертої групи.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ВАР.

Всеукраїнська Аграрна Рада звернулась до міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка із закликом не підтримувати розроблений Міністерством фінансів законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків з платників податків — суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері сільського господарства». 

Його норми суперечать суспільним та національним інтересам українців, значно ускладнюють роботу агровиробників та ведуть до зниження ціни на оренду та купівлю землі с/г призначення.

Законопроєкт передбачає підвищення приблизно вдвічі податкового навантаження на сільськогосподарських товаровиробників — платників єдиного податку четвертої групи. Разом з тим, орендна плата в Україні наразі знаходиться на рівні східно-європейських країн.

«Це відбувається, незважаючи на істотну диспропорцію рівня державної підтримки АПК, яка є в Україні, Російською Федерацією, країнах Європи, США, а також в середньому по країнах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Так, наприклад, такий показник як частка державної підтримки у вартості аграрної продукції (PSE за методологією ОЕСР) в Україні коливається від -1% до +2%, в країнах ЄС близько 19%, РФ 10%, США 8%», — йдеться у зверненні.

Крім того, українські агровиробники є донорами державного бюджету, на відміну від своїх закордонних конкурентів, які більше отримують з бюджету у вигляді різних видів державної підтримки, ніж платять до бюджету у вигляді податків.

«За наявних умов, підвищення ставки єдиного податку четвертої групи (далі — ЄП4) приведе до падіння рентного доходу, який отримується від використання с/г земель, а значить і розміру орендної плати та вартості с/г землі, що суперечить законним інтересам 7 мільйонів її власників — пайовиків», — наголошується у заяві.

Також законопроєкт містить пропозиції, покликані сприяти поверненню експортерами валютної виручки в Україну. Однак його норми жодним чином не вплинуть на виконання зобов’язань з повернення валютної недобросовісними експортерами, які не претендують на відшкодування ПДВ, водночас, як було сказано вище значно ускладнять роботу аграріїв.

«ВАР послідовно підтримує боротьбу з тіньовою орендою сільськогосподарських земель, тіньовим ринком сільськогосподарської продукції та схемами ухиляння від повернення валютної виручки в Україну. Однак, норми законопроекту, які за задумом авторів мали б блокувати неповернення валютної виручки від реалізації сільськогосподарської продукції за кордон, істотно ускладнюють роботу сумлінних платників податків і при цьому не досягають своєї мети — залишають широкі можливості для здійснення відповідних махінацій», — йдеться у заяві.

Відтак, ВАР закликає до широкого публічного обговорення законопроекту як з представниками галузі так і з власниками с/г земель. Адже документ передбачає провадження регуляторної діяльності у сфері с/г виробництва, а також стосуються життєвих інтересів громадян.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *