Підвищення температури повітря в останні дні грудня спровокувало пробудження фізіологічних процесів у рослин озимих

Третя декада грудня в Україні характеризувалася нестійкою за температурним режимом, з опадами, ожеледицею, туманами та вищою за норму температурними показниками, погодою.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.

Максимальна температура повітря підвищувалася до 0,8-11,0°С тепла, мінімальна — знижувалася до 2-5°С морозу.

Сніговий покрив на посівах озимих культур на більшості площ відсутній. Глибокого промерзання ґрунту не зафіксовано, а температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння пшениці озимої не опускалась нижче мінус 3°С, що значно вище критичної температури вимерзання.

На більшій частині території країни підвищення температури повітря в останні дні грудня вище 5°С тепла спровокувало пробудження фізіологічних процесів у рослин озимих зернових культур, які на даний час перебувають у стані неглибокого зимового спокою. 

На сьогодні, за даними ННЦ «Інститут землеробства НААН», посіви пшениці озимої, які були висіяні в оптимальні терміни (25 вересня) та наприкінці допустимих термінів (5 жовтня), знаходяться у фазі «кущіння», або на ІІ етапі органогенезу. Стан посівів добрий та задовільний.

Рослини тритикале, жита та ячменю перебувають у фазі «кущіння». Стан посівів добрий.

На даний час загроза ушкодження, а тим більше масового вимерзання посівів, відсутня. Загалом стан посівів озимих зернових культур наприкінці року оцінюється як добрий та задовільний.

У той же час через потепління на посівах активізувались мишовидні гризуни, особливо на полях, що прилягають до узбіч доріг, лісосмуг та за технології вирощування культур No-till.

Враховуючи реальні погодні умови на полях із озимими зерновими культурами, потрібно проводити постійний контроль за їх станом, що дасть можливість скласти диференційовану систему догляду за ними.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *