Пів року роботи «Земельного банку»: держава передала в оренду понад 20 тисяч гектарів

За пів року роботи проєкту “Земельний банк” в оренду передано понад 20 тисяч гектарів державних сільськогосподарських земель. Завдяки прозорим онлайн-аукціонам у системі “Прозорро.Продажі” бюджет отримав 584,9 млн грн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

Як зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, середня кількість учасників на кожному аукціоні становить сім осіб, що сприяє зростанню стартової ціни в середньому у вісім разів. 

«Це приклад ефективного управління державними активами, коли земля працює на економіку і створює можливості для аграрного бізнесу по всій країні», — підкреслила вона.

З 1 жовтня 2024 року відбулося 506 онлайн-аукціонів, на яких пропонувалися земельні ділянки загальною площею 35 235 гектарів у 17 областях. За результатами торгів укладено 271 договір суборенди на 20 521 гектар.

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль наголосив, що завдяки аукціонам держава отримує не лише фінансові надходження, а й антикорупційний ефект.

«Земля передається в оренду чесно та відкрито, що допомагає залучити інвестиції і підтримати економіку країни», — зазначив він.

Попит на оренду державних земель залишається високим: у середньому на один лот претендують вісім учасників, а в деяких регіонах конкуренція ще більша. Наприклад, у Вінницькій області за один лот змагалися 22 учасники, у Полтавській та Черкаській областях — по 14 учасників.

За даними Фонду держмайна, середня вартість суборенди зросла до 28,5 тис. грн за гектар. Найвища середня ціна за гектар зафіксована в Івано-Франківській області — 47,5 тис. грн, а найдорожча ділянка площею 191 га на Черкащині здорожчала до 56 тис. грн за гектар.

“Земельний банк” також зацікавив малий та середній бізнес. Як зазначив генеральний директор ТОВ “Державний земельний банк” Ярослав Ярославський, 72,8% переможців аукціонів — це малі та середні аграрні підприємства. 

«Це демонструє довіру до нового механізму оренди державних земель. Ми бачимо, що фермери готові пропонувати конкурентні ціни та ефективно використовувати ці ділянки», — сказав він.

На 3 квітня у системі “Прозорро.Продажі” доступні 394 земельні ділянки для суборенди, загальною площею майже 12 тис. га. Найбільший лот знаходиться у Кіровоградській області та має площу 3969 гектарів. Його стартова ціна — 13,7 млн грн, а повторний аукціон відбудеться 22 квітня.

Підсумки першого півріччя показують, що “Земельний банк” став дієвим інструментом виведення державних земель із тіні та залучення інвестицій. Проєкт продовжує розширюватися: найближчим часом на торги буде виставлено другий пул земельних ділянок. За актуальними лотами можна стежити на офіційному сайті проєкту та у системі “Прозорро.Продажі”.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *