Поблизу Тернополя сім’я збирає врожаї лимонів, ананасів та бананів

Садок бананів коло хати…

Сад Лесі та Степана Попиків — справжні «тропіки», хоч і в теплиці. Лимони на деревах, ананаси в горщиках, розпускається гранат, зав’язуються мандарини та банани, рясно всипане червонуватими плодами кавове дерево — аж не віриться, що вся ця екзотика росте у наших краях, у селі Ценів Козівського району.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 0352.ua.

Історія екзотичного саду почалася з саджанця лимона, який посадив батько чоловіка. Він захотів потішити своїх домашніх смачними цитрусами. Разом із лимоном свекор придбав, так би мовити, для експерименту, по одному саджанцю банана, граната, інжиру. Заради саджанців вирішили облаштувати теплицю, вкопати та утеплити її. Прийнялися і почали рости усі саджанці, а за кілька років заплодоносили. 

Так екзотичне хобі перетворилося уже на сімейну справу. Лимони найкраще адаптуються, добре вкорінюються — тому спершу акцент зробили саме на них. Сорт лимонів, які ми вирощуємо, називається «Київський крупноплідний».

Лимонні дерева виростають по два метри висоти, з широким міцним листям. Плоди вражають розмірами: один лимончик «потягнув» у нас на півтора кіло! А ще й плоди за смаковими якостями не просто не поступаються магазинним, а перевершують їх — лимони дуже ароматні, соковиті, їх пахуча насичена цедра ідеальна до випічки, а м’якоть така «м’ясиста»… 

Сезон плодоношення у лимонів — з грудня і до весни, тобто вже відплодоносили, а тепер набираються сонечка і готуються до наступного врожаю. Лимони можуть плодоносити двічі на рік, на одному деревці заввишки в два з половиною метри за раз визріває до 30 плодів – і це при тому, що ці плоди чи не удвічі більші за звичайні.

Також родина вирощує карликові банани, ананаси, кавове дерево, дерево японських імператорів – мурайю та багато інших тропічних рослин.

Як виявилося, вирощувати їх не так важко, навіть за умов Тернопільщини. Головне – створити в теплиці сприятливі умови для росту екзотичних рослин.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *