Подорожчання місцевих тепличних томатів спровокувало зростання їх імпорту

Підвищувальний ціновий тренд на тепличні помідори в Україні сформувався ще два тижні тому. Таку ситуацію аналітики ринку пов’язують з досить істотним зниженням пропозиції даної продукції на ринку на тлі досить високого попиту на тепличні томати.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Станом на кінець минулого тижня тепличні томати вже надходять у продаж по 55-65 грн/кг, що в середньому на 17% дорожче, ніж тиждень раніше. Як зазначають гравці ринку, поставки цієї продукції з місцевих тепличних комбінатів на сьогодні досить малооб’ємні та нестабільні. Так, у більшості стаціонарних тепличних комбінатів дозрівання томатів сильно сповільнилося через похолодання, а поставки цієї продукції з парникових теплиць припинилися і зовсім. Ба більше, компенсувати брак пропозиції місцевих тепличних овочів користуючись з імпортної продукції продавцям поки що не вдається.

Читайте також: Швейцарські фермери розмірковують: Чи варто взагалі вирощувати картоплю? А Україна третій рік поспіль збирає непоганий врожай.

Як результат, наразі тепличні комбінати вже ведуть реалізацію томатів у середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці жовтня 2022 року. Однак при цьому ключові гравці ринку відзначають, що подорожчання місцевого томата вже почало провокувати зростання поставок цієї продукції із зовнішнього ринку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *