Погодні умови на початку листопада були задовільними для озимини, – Укргідрометеоцентр

Згідно з декадним звітом Укргідрометеоцентру, умови для укорінення та початкового розвитку озимини в Україні упродовж першої декади листопада загалом складалися задовільні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Дощі значно покращили умови зволоження ґрунту, що у поєднанні із теплою погодою сприяло росту і розвитку озимих культур. З огляду на велику кількість пізніх посівів це був сприятливий фактор для покращення фазового розвитку», – зазначили фахівці.

Також повідомляється, що на багатьох площах розпочалося масове кущіння озимих зернових. На пізніх посівах рослини переважно знаходилися у початкових фазах розвитку – початок утворення сходів, на окремих площах проростання зерна, в тому числі на площах, де воно не проростало через тривалі посушливі умови. На вересневих посівах відмічалося масове утворення 3-го листка та кущіння.

«Внаслідок дощів зменшилася площа, охоплена засухою, порівняно з попередньою декадою. Проте ще значні площі майже з сухим верхнім шаром ґрунту залишалися в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях. Одночасно сильні дощі в північних і західних областях місцями призводили до перезволоження верхніх шарів ґрунту», – вказується у звіті.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *