Главная / АГРОНОВИНИ / Погодні умови стануть вирішальним фактором впливу на врожай пшениці у новому сезоні

Погодні умови стануть вирішальним фактором впливу на врожай пшениці у новому сезоні

Цьогорічні прогнози щодо врожайності зернових в Україні залежатимуть, в основному, від погодних умов.

За даними Держстату, у 2019 році виробництво зернових збільшилось на 7,2% (до 75,07 млн тонн), у порівнянні з 2018 роком.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Українську аграрну конфедерацію (УАК).

Так, у минулому році сільгоспвиробники виробили ячменю на 21,2% та пшениці на 15% більше, у порівнянні з попереднім сезоном. Обсяги виробництва кукурудзи майже не змінились. Збільшення врожайності ячменю на 15,5% (до 34,2%) та пшениці на 11,5% (до 41,6 ц/га), у порівнянні з даними 2018 року, стало однією з головних причин нарощення обсягів виробництва цих культур.

Щодо посівних площ під зернові: у 2019 році вони збільшилися на 3,1% (до 15,3 млн га). Виробництво гречки та жита у 2019 році скоротили на 37,9% та 15,1% відповідно, у порівнянні з даними минулого року. Однією з головних причин скорочення обсягів виробництва цих культур є зростання вартості їх вирощування. Перспективи щодо виробництва гречки у 2020 році також невтішні.

Одним з основних факторів впливу на зміну обсягів виробництва зернових у 2020 році є погодні умови, які ще з весни 2019 року тримають українських аграріїв у напрузі.

«Попри посушливі погодні умови, врожайність групи зернових у 2019 році зросла, що дозволило зібрати рекордні врожаї. Не зважаючи на такі позитивні зміни у минулому році, очікування світових експертів щодо обсягів виробництва зернових у 2020 році не є однозначними», — йдеться в повідомленні.

Так, за прогнозами січневого звіту аналітиків USDA, виробництво пшениці та ячменю у 2019/20 МР в Україні збільшиться на 3,9 млн тонн та на 1,8 млн тонн відповідно, у порівнянні з даними 2018/19 МР. Через зменшення рівня врожайності кукурудзи у 2019 році на 8,2% (до 7,19 т/га), у порівнянні з 2018 роком, прогнози американських експертів щодо виробництва цієї культури на 2019/20 МР зменшились на 305 тис. тонн, у порівнянні з даними за 2018/19 рік.

Попри позитивні прогнози від аналітиків USDA, через аномальні зимові погодні умови в Україні аналітики Refinitiv Agriculture на 2020/21 МР прогнозують зниження обсягів виробництва пшениці на 1% до 23,7 млн тонн, у порівнянні з даними попереднього року.

«Надалі будь-які прогнози щодо врожайності зернових в Україні залежатимуть, в основному, від погодних умов. Якщо українська зима залишиться такою ж теплою, а березень буде вологим та прохолодним, врожаю озимої пшениці та інших озимих культур нічого не загрожує. Остерігатись варто різких значних заморозків. Наразі поточні теплі погодні умови та очікувані березневі опади можуть посприяти хорошому врожаю зернових у 2020 році», — зазначають в УАК.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Єврокомісія дозволила використання генетично модифікованої сої для виробництва продовольства й кормів

Європейська Комісія санкціонувала використання генетично модифікованих організмів для виробництва продовольства та кормів (соєві боби MON ...

David Montgomery Womens Jersey