Агрометеорологічні умови в другій декаді квітня в більшості днів були задовільними для проведення польових робіт з обробітку ґрунту під посів та сівби ярих культур, повідомили фахівці Укргідрометеоцентру. Проте часом через дощі та значне перезволоження ґрунту робота сільськогосподарської техніки була неможлива в центральних та північних областях.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.
Одночасно умови для росту та розвитку озимих та ранніх посівів ярих культур складалися цілком сприятливо, рослини додали в рості, відбулися фазові зміни розвитку. Підвищене теплозабезпечення посівів у другій половині березня та у квітні зумовило розвиток ранніх зернових майже на місяць раніше середніх багаторічних строків.
Дощова похмура погода з сильним вітром у другій половині декади, що збіглася з періодом масового цвітіння плодових культур, була несприятливою для їх запилення. Погодні умови сприяли поширенню грибкових хвороб плодових, зокрема моноліозу.
Станом на 20 квітня суми ефективних температур вище +5°С, що накопичилися від дати стійкого переходу до кінця другої декади квітня, за рахунок надзвичайно теплої погоди другої половини березня-початку квітня, були на 65-165°С вищими за середні багаторічні показники.
Читайте також: Дощі призупинили польові роботи на Миколаївщині.
Опади, що відмічалися впродовж декади майже по всій території країни, поповнювали запаси продуктивної вологи в усіх шарах ґрунту на всій території країни. Лише в південних районах Дніпропетровської та в Херсонській областях, де кількість опадів була значно меншою від норми, запаси вологи зменшилися до недостатніх.
Джерело: propozitsiya.com