Депутатська комісія Полтавської міськради із земельних питань розглянула проект рішення про перерозподіл насіння, добрив і палива, які закупили восени 2022 року за програмами поліпшення сільськогосподарських угідь. Всього планують розподілити між місцевими фермерами товарів на суму 17 млн грн.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на poltava.
Мова йде про насіння кукурудзи, соняшнику і пшениці на суму 2,8 млн грн, добрив на 4,3 млн грн, засобів захисту рослин на 2,7 млн грн. Щодо дизельного пального та бензину вартістю 7 млн грн, то депутати остаточно не визначилися, оскільки є пропозиція передати його на потреби військовим.
Більшістю голосів депутати підтримали проект рішення перерозподілу товарів на потреби фермерів. Проте секретар міської ради Андрій Карпов підписав розпорядження про перенесення сесії з 21 квітня на 12 травня, оскільки існувала велика ймовірність того, що у найближчу п’ятницю просто не буде кворуму депутатів.
Представник Асоціації фермерів та голова її Полтавського районного осередку Олег Слизько повідомив, чому рішення про допомогу потрібно прийняти якнайшвидше. Оскільки кінець квітня — це крайні строки посіву кукурудзи й соняшнику. Фермери уже підготували техніку й у наступний понеділок готові виїхати на посівну, якраз дозволяє тепла погода без опадів. Зараз насіння знаходиться на складі Управління капітального будівництва і якщо його не використають протягом найближчого тижня, з часом воно просто згниє.
Допомогу мають отримати близько 60 дрібних фермерів Полтавської громади, які мають по 15-20 га землі. На початку березня депутати пообіцяли, що виділять допомогу, тому фермери не закуповували зерно для посіву і зараз їм просто нічого садити. У відповідь на допомогу фермери готові повернути 20% урожаю громаді.
Разом із цим депутати не затверджували фінансування програми «Сади Перемоги» на 2023 рік. Олег Слизько повідомив, що в управління земельних ресурсів 660 приватних домогосподарств подали запити на отримання насіннєвого матеріалу, зокрема, для посадки овочів на своїх городах.
ППМ, насіння та добрива, яке обговорювали депутати, закуповувалося з метою створення комунального сільськогосподарського підприємства, яке лобіювала колишня очільниця земельного управління Оксана Левченко. Ця ідея знайшла підтримку у виконкомі, який контролював Олександр Мамай, але провалилася у раді через спротив депутатів.
Джерело: propozitsiya.com