Поля Черкащини потерпають від ґрунтової засухи

ової засухи />

На Черкащині ґрунтова засуха через брак опадів. Найближчого тижня дощів теж не прогнозують, розповіла агрометеорологиня обласного гідрометцентру Оксана Стіопа.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

На пагонах кукурудзи залишилася вранішня роса, а от ґрунт потерпає без вологи. Аграрій Олексій Васильченко каже, що ситуація не критична:

«Поки що кукурудза, конкретно це поле, вона більш-менш не стресує, але якщо так буде надалі, то ми вже проходили коли кукурудза виростала, висока, а качана вона не формувала».

Тепер аграрій пильно спостерігає за листочками. Якщо вони почнуть закручуватися, варто бити на сполох:

«Коли кукурудза починає стресувати конкретно, то вона починає скручуватися, економить площу випаровування, щоб утримати вологу».

Кількість опадів вже не грає ролі для ріпаку, адже рослини сформовані. А от зерно пшениці лише наливається і чекає на дощ:

«Ви вже бачите, що вона розпочинає потрошку жовтіти оно і знизу і верх тут теж від перепаду температур, можна сказати, так, звісно, дало пшениці по шапці. Урожайність буде, але яка вона буде, то життя покаже».

А на вагу зерна така погода вплине, говорить Олексій:

«Оце те що на поливі, оце те що без поливу, воно камера так не передасть, але якщо взяти так в руки, тут на порядок важче, тобто вона більше налита, зернина тут буде крупніша і маса тисячі на порядок більша».

Щоб врятувати посіви, на полях встановили систему зрошення, але вона не замінить природних опадів, пояснює пан Олексій:

«2400 гектарів на поливі, маємо штучний дощ із річки Дніпро, 15 кілометрів трубопроводи. Вода дорога, але як вихід із ситуації, щоб хоча мати не те що якийсь прогнозований урожай, а хоча б мати якусь незгораєму кількість, то це можна».

Дефіцит опадів на Черкащині спостерігають вже півтора місяця, розповіла агрометеорологиня обласного гідрометцентру Оксана Стіопа. У травні випала лише третина місячної норми, а на початку червня лише 20% від норми. Саме це і спричинило ґрунтову засуху:

«Потреба у волозі в різних рослин в різні фази розвитку різні. Так, наприклад, в озимини зернових, у яких сформувався коло, потреба у волозі менша, тому засуха менш впливає. Найгірша ситуація із ярими зерновими, вони зараз сформують колос потреба максимальна, тому ґрунтова засуха на них вплине більше. Найближчі 7 днів ми не очікуємо суттєвих опадів, оскільки до керування погодою приступає антициклон, температури зростуть».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *