Польща та Угорщина заборонили імпорт агропродукції з України

15 квітня Польща офіційно заборонила імпорт сільськогосподарської продукції з України. Відповідне розпорядження підписав міністр розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буда.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Мінфін».

Буда опублікував документ, в якому сказано, що заборона вводитиметься до 30 червня 2023 року.

Вона торкнеться таких видів сільськогосподарської продукції як зерно, цукор, сухі корми, насіння, хміль, льон та коноплі, фрукти та овочі, перероблені плодоовочеві продукти, вино, яловичина та телятина, молоко, баранина та козлятина, яйця, м’ясо птиці, етиловий спирт сільськогосподарського походження, продукти бджільництва та інше.

Угорщина слідом за Польщею також тимчасово заборонила імпорт зернових та олійних культур, а також деяких інших сільськогосподарських продуктів з України. Про це заявив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь.

«Уряд зобов’язується представляти інтереси угорських фермерів, і за відсутності дієвих заходів з боку ЄС, він, як і Польща, тимчасово заборонить імпорт зернових та олійних культур з України та деяких інших сільськогосподарських продуктів в Угорщину», — заявив Надь.

У своїй заяві міністр зазначив, що продовження нинішніх ринкових тенденцій завдасть настільки серйозної шкоди угорському сільському господарству, що необхідно вжити надзвичайних заходів, щоб запобігти цьому.

За його словами, українське сільське господарство, яке працює з виробничими практиками, що більше не дозволені в Європейському Союзі, і, як наслідок, з надзвичайно низькими виробничими витратами, почало експортувати на європейський ринок велику кількість м’яса птиці, яєць і меду, на додаток до зернових і олійних культур, що унеможливило збут продукції угорськими та центральноєвропейськими фермерами.

Він підкреслив, що обмеження на імпорт до Угорщини є тимчасовим і триватиме до 30 червня 2023 року, що може бути достатнім часом для вжиття значущих і довгострокових заходів ЄС для пошуку рішення.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *