Главная / АГРОНОВИНИ / Польща втратила третину врожаю сільгоспкультур через посуху

Польща втратила третину врожаю сільгоспкультур через посуху

Згідно з останніми даними Національної ради сільськогосподарських палат, через посуху в Польщі постраждало 1,2 тис. муніципалітетів, а збитки склали щонайменше 1,8 млрд злотих (457 млн дол.). За словами фермерів, втрачено третину сільськогосподарських культур. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр «УкрЦукор».

Міністерство сільського господарства Польщі оголосило, що перша компенсація буде виплачена після завершення оцінки збитків, тобто не раніше, ніж через декілька тижнів. Втім, на думку фермерів, навіть компенсація в розмірі 1000 злотих/га (254 дол./га) не компенсує збитків.

«Деякі луки виглядають як степи. Найбільше постраждало Любуське воєводство. Це характерний район із невеликою кількістю опадів та біднішими ґрунтами. Крім того, великі збитки зафіксовано у Великопольському воєводстві», — розповідає Віктор Шмулевич, президент Національної ради сільськогосподарських палат.

«Ми повинні сподіватися, що цієї зими буде багато снігу, завдяки чому ґрунт зможе відновити водний потенціал», — наголошує Роберт Новак, фермер з Пширова поблизу Ченстохови, який належить до правління Національної ради сільськогосподарських палат.

«А де взяти гроші для сплати зобов’язань, нових інвестицій, власного заробітку? Комісії оцінюють збитки, тим часом посуха посилюється, досі є проблеми з кукурудзою, цукровим буряком, картоплею та осінніми овочами. Це помітно вже зараз за зростанням цін. Ми б хотіли, щоб компенсації були виплачені раніше, ніж через декілька тижнів. Ми чекаємо конкретної інформації, ще не знаємо точних сум», — розповідає Віктор Шмулевич.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Розроблено технологію, яка забезпечує 100% запилення рослин

Розробка ізраїльського стартапу вже пройшла успішні випробовування на плодових насадженнях. Про це пише propozitsiya.com з ...

David Montgomery Womens Jersey