Польські фермери блокуватимуть ПП «Медика – Шегині» до 3 січня

Учора, 23 листопада, польські фермери приєдналися до протесту польських перевізників і розпочали блокаду руху вантажного транспорту на пункті пропуску «Медика – Шегині» поблизу Перемишля. Спочатку представники польської організації «Обмануте село» планували блокувати перетин кордону до суботи, однак потім заявили, що блокування триватиме цілодобово до 3 січня.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на wrp.pl.

«Ми продали кукурудзу дуже дешево, втрачаємо 2000 злотих на гектар. Витрати на один гектар становлять 5,5 тис. злотих. Позики на ліквідність, які певною мірою підтримували нас, дозволяючи нам продовжувати працювати як фермери, були відкликані. На жаль, уряд, який зараз йде, забрав у нас ці кредити. І третя вимога, дуже проста, щоб у нас не підвищували податок на землю. Ми солідарні з перевізниками, тому що ці галузі зазнали найбільшої шкоди», – сказав під час акції протесту один з організаторів Роман Кондров.

Він також повідомив, що з понеділка по 3 січня через прикордонний пункт пропускатимуть лише 2 вантажівки на день, але вся гуманітарна допомога надходитиме в Україну без обмежень.

«Якщо кілька фірм із Варшави возили з України кукурудзу, пшеницю та інше зерно до Польщі на мільярди злотих, щоб заповнити наш ринок, то де був уряд? Де були політики? І сьогодні, відповідаючи на це питання, ця блокада є абсолютно правильною, і я не дивуюся тим, хто блокує переходи, блокує кордони», – сказав голова Agrounia і депутат Сейму Республіки Польща Міхал Колодзейчак, посилаючись на Звіт Вищої контрольної палати.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *