Польський фермер випадково виявив артефакти бронзової доби

Фермер з Любуського воєводства хотів прибрати камені зі свого поля, але раптово з-під землі почали з’являтися загадкові предмети — скіпетри і кинджали.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на nv.ua.

Історики не мають сумнівів, що ці знахідки в Суленцинському повіті «вкрай рідкісні».

«Під час польових робіт фермер знайшов археологічні реліквії. Він прибирав з поля каміння, оскільки воно зазвичай викликає пошкодження сільськогосподарських машин і виявив бронзові предмети. Він негайно припинив свою роботу, поки ділянка залишалась під охороною», — розповів Норберт Буржинські з Воєводського історичного заповідника.

Артефакти перебували під верхнім шаром ґрунту. Як розповіли вчені, на місці розкопок були виявлені три скіпетри, три бронзових кинджали, невелика сокира, долото і сокира побільше — всі вони, за оцінками, походять з культури Унетіце (2300 — 1600 роки до нашої ери).

«Більше одного скіпетра і кинджала зустрічаються вкрай рідко, що робить знахідку дуже цінною для національної спадщини», — підкреслив Буржинський.

В інтерв’ю Польському агентству преси (PAP) він похвалив того, хто знайшов артефакти: «Він негайно повідомив відповідні органи і призупинив подальші роботи, щоб не завдати шкоди археологічним знахідкам і культурному шару».

Це не перша важлива археологічна знахідка в північній частині Любуське. У січні житель Богданецького муніципалітету і його син знайшли бронзовий браслет на схилі зсуву. Потім в ході проведених археологічних розкопок було виявлено декілька бронзових прикрас та елементів кінської збруї, розміщених на розбитій посудині — це артефакти лужицької культури.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *