Польський уряд вводить санкції проти українського зерна

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розпорядився запровадити правила, що обмежують наплив українського зерна до Польщі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.liga.net.

«Ми готові допомогти, взяти це зерно та експортувати до Африки. Але ми не згодні, щоб це зерно потрапило на наш ринок і дестабілізувало його. Я розпорядився запровадити правила, які обмежать вплив українського зерна на Польщу», – сказав Моравецький на пресконференції в середу.

Прем’єр також повідомив, що направить листа президентці Єврокомісії з вимогою ухвалити в цьому питанні «радикальні рішення».

Водночас Моравецький запевнив, що Польща готова йти на конфлікт із Єврокомісією щодо обмеження українського експорту.

«Криза настільки потужна, що сьогодні ми розглядаємо і використання тих інструментів, на які ми не маємо згоди Єврокомісії. Я говорю це прямо. У кращому разі нас покарають пізніше», –  йдеться в голові польського уряду.

Польська сторона хоче запустити всі можливі інструменти, включно з митами та квотами, які б допомогли обмежити вплив зерна з України на польський ринок. Польський уряд готується ввести найближчим часом субсидії для фермерів у розмірі 100-200 злотих ($23-46) за тонну на перевезення пшениці та кукурудзи до портів Балтії.

Минулого четверга польські фермери розпочали чергову акцію протесту у Щецині з вимогою врегулювати питання імпорту зерна з України.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *