Валове виробництво та потенційна вартість агропродукції не будуть суттєво відрізнятися від показників минулого року

відрізнятися від показників минулого року />

У цьому році очікується збільшення площ під вирощування олійних культур та часткове зменшення посівів зернових та кукурудзи. У цілому, якщо говорити про валове виробництво та потенційну вартість майбутнього врожаю, Україна може очікувати показники, що не будуть суттєво відрізнятися від аналогічних показників 2022 року, заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

«На 10-15% буде збільшено посівні площі під соняшник, сою і ріпак. Гарна новина – планується збільшення посівів цукрового буряку. Виробництво зернових культур зменшиться, бо восени посіяно менше озимої пшениці через несприятливі погодні фактори. На 10-12% скорочено посівні площі кукурудзи у зв’язку з дорогою логістикою», – розповів Тарас Висоцький.

Зі слів першого заступника Міністра, цього року аграрії зіткнулися зі значною кількістю проблем, особливо на деокупованих територіях. Зокрема, зі скороченням посівних площ, замінованими полями, фінансовими труднощами, обмеженнями ринків збуту та дорогими логістичними витратами, оскільки країна-агресор продовжує блокувати повноцінну діяльність чорноморських портів.

Проте, за словами посадовця, уряд активно працює над вирішенням цих проблем. Вже затверджено програму пільгового кредитування для агросектору, працює штаб, який займається гуманітарним розмінуванням, та продовжена зернова ініціатива. Крім того, альтернативна логістика значно покращилася, завдяки розбудові додаткових автомобільних і залізничних пунктів пропуску.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *