Главная / АГРОНОВИНИ / Полтавщина — лідер за посівними площам кукурудзи

Полтавщина — лідер за посівними площам кукурудзи

Аграрії Полтавської області станом на 12 квітня завершили роботи по підгодівлі озимих культур на площі 237 тис. га, з яких 225 тис. га — озима пшениця. Тривають роботи по закриттю вологи і підготовці грунту під посів ярих культур. Про це розповів директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

«В цілому по області вже посіяно ярих культур на площі 180 тис. га. Для порівняння, протягом відповідного періоду минулого року в області цей показник склав всього 7 тис. га. Завершено посів ярих зернових на 115 тис. га. Практично стартував сів всіх культур», — розповів Сергій Фролов.

Він повідомив, що весняному посіву по всіх категоріях господарств підлягає 1,4 млн га. З них ранніх зернових і зернобобових культур — 115 тис. га. Основна структура посіву, як і в попередні роки, зосереджена на пізні культури.

«Серед основних сільськогосподарських культур більше 590 тис. га відведуть під кукурудзу на зерно. Це найбільша площа для кукурудзи на зерно в Україні. Цукровому буряку віддадуть 32 тис. га. Це третій показник в державі. Соняшник планують засіяти на 319 тис. га, сою — на 206 тис. га. За площами посіву сої регіон теж на третьому місці», — відзначили в ОДА.

На картоплю і овочеві культури відводять 83 тис. га, а на кормові культури — 113 тис. га.

«Є невелике збільшення площ посіву кормових культур. Це хороший показник, який демонструє, що робиться ставка на подальший розвиток тваринництва. Крім того, це значне поліпшення структури грунту», — пояснив Сергій Фролов.

За його словами, в цілому зерновий клин Полтавщини складе 950 тис. га або 55% від структури посівних площ. У той же час це менше на 22 тис. га, ніж у попередньому році, на користь технічних культур.

Площа посіву гречки становитиме понад 3 тис. га, проса — 2,5 тис. га.

Джерело: propozitsiya.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Перший в Україні пакгауз для кавунів та динь побудують в Херсонській області

У Херсонській області в рамках розвитку сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Широке», який з 2013 року працює ...