Главная / АГРОНОВИНИ / Попит на українську цибулю в ЄС спровокував зростання ціни в середині країни

Попит на українську цибулю в ЄС спровокував зростання ціни в середині країни

Ціни на українську  цибулю на цьому тижні знов почали зростати. Фахівці «Інфо-Шувар» кажуть, що сьогодні існує кілька причин для зростання ціни,  головна  — це  стабільно зростаючий попит в країнах ЄС. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

«Врожай ранньої цибулі в країнах ЄС сьогодні страждає через аномальну спеку, перехідні запаси цибулі 2018 року в європейських сховищах є мізерними.  Україна – найближчий постачальник ранньої цибулі для цього регіону, тому не дивно, що європейські трейдери звернулись одразу до наших фермерів», — розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар»

Станом на 4 липня 2019 року в господарствах Півдня рання цибуля експортної якості тільки на цьому тижні подорожчала  в межах 15-20%, сьогодні українські фермери її пропонують по 6,0-6,5 грн/кг (0.20-0.22 EUR/кг).  Найбільші обсяги української цибулі скуповують Польща, Чехія, Румунія та Молдова.

«На внутрішньому ринку цибуля продається не так активно, як на експорт, в тім  в Україні ціни теж зростають. Крім зовнішнього попиту подорожчання  обумовлено сезонним фактором: збирання розсадної цибулі закінчується, а перша рання посівна цибуля  з’явиться на ринку не раніше ніж за тиждень», — розповідають виробники Херсонської області.

За даними «Інфо-Шувар», на ринку «Нежданий», який є найбільшим гуртовим ринком Півдня країни,  цибуля сьогодні коштує від 6,5-7,5 грн/кг (0.22- 0.25  EUR/кг). На ОРСП «Шувар», найбільшому ринку Західного регіону і найближчому гуртовому ринку до країн ЄС,  цибуля пропонується по 7,5 -9 грн/кг (0.25-0.31EUR/кг). На ринку Польщі рання цибуля  коштує  0,40-0,45 EUR/кг.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

У Києві правоохоронці затримали організатора схеми розкрадання майна одного з підприємств Держрезерву

Поліція затримала радника директора одного з підприємств Державного агентства резерву на отриманні мільйона гривень хабаря. ...

David Montgomery Womens Jersey