Попри здорожчання логістики та енергоносіїв ціни на яблука будуть низькими

Експерти плодового ринку прогнозують низьку ціну на яблука цього сезону. Головна причина – сильне падіння внутрішнього споживання через вимушену міграцію українців та значне падіння купівельної спроможності тих, хто залишився.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Украгроконсалт.

Володимир Гуржій, керівник компанії USPA Fruit, називає інші фактори, які вплинуть на ринкову ситуацію нового сезону. Ціни на пакувальні матеріали виросли і будуть рости по мірі здешевшання гривні, логістика стала значно дорожчою, ще здорожчають енергоносії. Все це буде тиснути на ціни яблук, та вартість самого яблука не буде перевищувати 30% в структурі собівартості поставленого яблука на ринок споживання. Тобто експортерам потрібно буде докласти понад 70% витрат до собівартості для того, щоб здійснити експорт.

«В існуючій економіці – це буде непросто, – вважає експерт USPA Fruit. – Також серед трендів буде питання повернення ПДВ експортерам, адже станом на середину серпня, для прикладу, наша компанія, ще не отримала навіть за січень, а це сильно впливає на весь ланцюг від фермера до постачальників інших складових».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *