Потенціал виробництва біометану в Україні сягає близько 8 млрд м³ у рік

В Україні відходи агросектору та енергетичні культури здатні замінити 10-20 млрд м³ природного газу, що використовується для опалення та охолодження, заявив заступник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Юрій Шафаренко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на saee.gov.ua.

«Завдяки близько 37% відходів агросектору можна замістити в еквіваленті до 10 млрд м³ газу щорічно, а також можна вирощувати енергокультури на 4 млн га малородючих земель та заміщувати в еквіваленті до 20 млрд м³ газу на рік», — наголосив він.

Крім цього, в Україні потенціал виробництва біометану сягає близько 8 млрд м³ у рік. Користь біометану полягає в тому, що його можна постачати в газотранспортну систему і навіть експортувати в інші країни.

Деякі міста України уже переходять на альтернативне опалення і стають менш енергозалежними, зазначають у агентстві.

«У Кам’янець-Подільському працює третя у Європі та п’ята у світі ТЕС з модулем ORC. Її загальна потужність — 45 МВт, але з них 15 МВт — це потужності на біомасі, як результат станція забезпечує теплом і гарячою водою близько 22 тис. мешканців міста», — розповіли у Держенергоефективності.

Зазначається, що сьогодні в Україні енергокультурами засаджено майже 4 тис. га деградованих земель. Здебільшого це енергетична верба, тополя та міскантус, які дають середню щорічну урожайність 20 т/га.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *