Пов’язаний з нардепом Трухіним «Полтаварибгосп» засіяв частину ставків сільськогосподарськими культурами

Олександр Трухін

Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області 3 вересня звернувся до голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького з листом «Щодо передачі гідротехнічних споруд на баланс органам місцевого самоврядування».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на poltava.to.

У листі, який підписала в. о. територіального офісу Ірина Таран, йдеться про те, що із наявних в області 2756 штучно створених водних об’єктів (водосховищ, ставків), які обліковуються по матеріалах інвентаризації 2010 року, комісіями райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад проведено інвентаризацію 2293 водних об’єктів з гідротехнічними спорудами. Не проведено інвентаризацію 463 водних об’єктів (водосховищ і ставків) та їх гідротехнічних споруд.

Згідно з частково проведеної інвентаризації у 2019 році, тільки 14% гідротехнічних споруд від загальної кількості проінвентаризованих водних об’єктів мають балансоутримувача. Близько 81% гідротехнічних споруд перебувають в задовільному стані, 4,5% — у доброму, 11% від загальної кількості проінвентаризованих гідротехнічних споруд перебувають в аварійному стані і потребують проведення ремонтних робіт.

Зокрема, перевірка встановила, що у колишньому Глобинському району існує невідповідність між інвентаризацією 2010 та 2019 років виявлена в основному за рахунок водних об’єктів, що перебувають в користуванні в ПрАТ «Полтаварибгосп». Так, на території Бугаївської, Пронозівської та Святилівської сільських рад на площі понад 7100 га, що перебуває в користуванні ПрАТ «Полтаварибгосп», обліковуються 414 водних об’єктів. Під час комісійного обстеження 7 травня 2020 встановлено, що фактично з водою перебуває 6 водних об’єктів, площею водного дзеркала 806,7 га, які використовуються за призначенням. Тоді як всі інші об’єкти — зневоднені та засіяні сільськогосподарськими культурами, хоча офіційно на цих територіях не проводиться процедура літування.

Офісу невідомо, чому землі водного фонду обслуговуються не за цільовим призначенням і чому цільове призначення земель водного фонду не змінено на сільськогосподарське.

Щодо «Полтаварибгоспу», то одним з його бенефіціарних власників є Наталія Трухіна, матір народного депутата та голови Полтавської організації «Слуги народу» Олександра Трухіна.

Сам нардеп з 2014 по 2015 рік був головою спостережної ради «Полтаварибгоспу», однак, за його словами, на добровільній основі.

Далі у листі вказано на те, що РДА області ігнорують прохання Офісу завершити інвентаризацію водних об’єктів. Тому, з моменту прийняття розпорядження голови ОДА № 127 від 25.02,2019 «Про стан гідротехнічних споруд водних об’єктів (водосховищ, ставків) на території Полтавської області», органами місцевого самоврядування Полтавської області не взято на баланс жодної гідротехнічної споруди, які є безхазяйним майном.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *