Главная / АГРОНОВИНИ / При правильній постановці виробничого процесу та маркетингу арахіс дозволить добре заробляти, — думка

При правильній постановці виробничого процесу та маркетингу арахіс дозволить добре заробляти, — думка

Підприємця з села Таврія Скадовського району Херсонщини Сергія Афанасіївського можна титулувати «арахісовим королем». Адже він єдиний в області аграрій, який ризикнув вкласти свої кошти і працю в відродження арахісової плантації. Раніше цю культуру вирощували в Білозерському та Голопристанському районах. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«Через велику частку ручної праці для отримання гідного врожаю і непередбачуваного коливання цін на калорійний «земляний горіх», фермери від нього відмовилися — не захотіли працювати собі в збиток. Тепер до смачних та поживних бобів самий час «повернутися обличчям», — переконаний Сергій.

— У минулому році заклали зрошувану плантацію арахісу на площі в сто гектарів. І навіть отримали врожай по 2,5 тони з гектара. Це трохи — можна і вдвічі більше вирощувати. Але через брак досвіду і технологій вчасно зібрати його не змогли, — зізнається підприємець. — Так, помилки стали нам уроком, і тепер до нового посіву ретельно підготувалися: якісне насіння продуктивного сорту арахісу і пристрій для викопування горішків придбали в Болгарії, і я сам пройшов там стажування в профільному інституті під Пловдивом. А роботу механізували завдяки комбайну виробництва США. З ним пощастило: придбали фактично за ціною металобрухту у одного з місцевих підприємств.

Поки «арахісовий король» Херсонщини не отримує надприбутків. Але Сергій Афанасьевский переконаний: при правильній постановці виробничого процесу та маркетинговій політиці ця культура дозволить добре заробляти. Адже харчова промисловість України щорічно використовує сотні тон земляного горіха, і оскільки його в країні майже не вирощують, цю сировину доводиться імпортувати. А разом з попитом зростає і ціна: за кілограм арахісу у нас вже дають близько $2.

Зараз в світі збирають 35-36 мільйонів тон арахісу в рік — в основному, в Індії та Китаї. Обсяги його вирощування збільшуються на один-два відсотки щорічно, тоді як попит зростає випереджаючими темпами, а разом з ним ростуть і оптові ціни. Наприклад, в 2017 році кілограм сирого індійського арахісу пропонували за $1,03-1,07, тепер — удвічі дорожче. В Україні закупівельні ціни арахісу досягають від 50 до 80 гривень за кілограм.

І якщо збалансувати виробничі витрати, і налагодити отримання хороших врожаїв, арахіс на поливних землях вирощувати буде навіть вигідніше, ніж овочі або кукурудзу, переконаний сільський підприємець.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Глобальний попит на добрива у зв’язку з коронавірусом не знизився, — АГТ

David Montgomery Womens Jersey