Главная / АГРОНОВИНИ / Прогнозується, що відкриття ринку землі збільшить ВВП і додану вартість в АПК на мільярди доларів

Прогнозується, що відкриття ринку землі збільшить ВВП і додану вартість в АПК на мільярди доларів

Відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення дасть змогу підвищити ВВП України на 17%. Про це заявила голова Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова в ході панельної дискусії «Старт ринку землі…», що пройшла в Києві 3 липня, пише propozitsiya.com.

У грошовому виразі, за її словами, це становитиме $22,5 млрд. А для того, щоб населення відчуло покращення, як вважають деякі економісти, потрібно, щоб ВВП зріс на 10%. Як пояснила Олена Коробкова, зростання ВВП відбуватиметься за рахунок інвестицій, які залучатимуться завдяки появі можливості брати кредити під таку цінну заставу, як земля.

Також економісти обіцяють приріст доданої вартості в сільському господарстві, відзначаючи, що зараз вона в перерахунку на гектар в Україні нижча, ніж навіть у Росії. І останнє доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський прямо пов’язує з мораторієм на продаж сільськогосподарських земель.

Він очікує, що завдяки відкриттю ринку землі додана вартість у сільському господарстві зросте на $7,7 млрд. Однак, як уточнив Олег Нів’євський, такого рівня можна буде досягти, коли дозволять продаж усіх без винятку земель. Якщо ж продаватимуть тільки державні сільськогосподарські землі, як дехто пропонує, то приріст доданої вартості в АПК складе всього $2,4 млрд.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Джерело: propozitsiya.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Перший в Україні пакгауз для кавунів та динь побудують в Херсонській області

У Херсонській області в рамках розвитку сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Широке», який з 2013 року працює ...