Протести польських фермерів: не все так однозначно

Польські фермери 24 січня провели акцію протесту проти політики Євросоюзу в аграрній сфері. Однією з головних вимог аграріїв Польщі був перегляд торговельних відносин і заборона або серйозне обмеження на імпорт плодоовочевої та іншої аграрної продукції з України, Сербії, Молдови та Туреччини. Також вони протестували проти політики «Європейського зеленого курсу» або Green Deal, яка, на думку садівників, ставить їх у нерівні умови з імпортною продукцією.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

Потрібно зазначити, що наразі польські фермери фактично вимагають того ж, чого вимагали фермери Німеччини, Франції та інших країн ЄС-15, коли Польща приєднувалася до Євросоюзу. Фермери цих країн вимагали, щоб польську продукцію не допускали на їхні ринки, і використовували абсолютно ті самі аргументи. Вони також, як і польські фермери зараз, були дуже налякані.

Однак, у результаті, відкриття взаємного доступу до ринку стало вигідним для обох сторін. Адже наразі Польща закуповує в Україні переважно сировину, а експортує в Україну продукцію з високою доданою вартістю. Фактично, на цей час, Україна допомагає польському агробізнесу більше заробляти та створювати більше робочих місць.

Крім того, польські фермери не розуміють, що заборона на імпорт продукції з України, Молдови, Туреччини та Сербії не призведе до зростання цін на польські товари. Адже продукція з цих країн стане просто більш активно надходити на інші ринки й витісняти звідти польський експорт.

Яскравим прикладом є експорт малини з України до Польщі, яка є для польських садівників серйозним подразником. Однак тільки поставки замороженої малини з України дають змогу Польщі утримувати світове лідерство в цьому сегменті. Ба більше, у Польщі залишається до $100 млн доларів доданої до української малини вартості, яка взагалі жодним чином не конкурує з польською, а лише дає змогу заморозчикам і трейдерам підвищувати обсяг і асортимент експорту. Якщо ж заборонити ці поставки, то вплив польських компаній на світовому ринку різко знизиться, і водночас українські заморозчики різко підвищать рівень конкуренції з польською замороженою малиною на інших ринках ЄС, а також США і Канади. Додаткові $100 млн виручки в результаті замість польської малинової галузі, отримає українська ягідна галузь. І ці гроші будуть реінвестовані в розширення і площ, і потужностей з доопрацювання продукції, що прискорить вихід України у світові лідери цього сегмента бізнесу.

Цікаво також було почитати дискусії звичайних польських громадян із фермерами, які вийшли на протести. Зокрема, жителі Польщі запитували у фермерів, чому польський споживач має платити за неефективність місцевого фермера. Вони також нагадували садівникам, що свої красиві трактори, на яких вони приїхали протестувати, вони купили саме на субсидії від Євросоюзу, проти політики якого вони тепер протестують.

Українські ж виробники, бачачи ці протести, вважають, що їхніми призвідниками зараз є російські гроші. Адже до повномасштабного вторгнення настільки масових протестів фермерів не було. При цьому наївні польські фермери легко піддаються російським маніпуляціям, попри те, що пропагандисти кремля прямо заявляють про плани вторгнення в Польщу після України.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *