Главная / АГРОНОВИНИ / Проти аграрного сектору України вчиняється диверсія

Проти аграрного сектору України вчиняється диверсія

Громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада» ініціює звернення до Президента України Володимира Зеленського із проханням попередити цілеспрямовану диверсію проти аграріїв України. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр ВАР.

Минулого тижня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) провела засідання, під час якого було задоволено клопотання компанії «Остхем» Дмитра Фірташа та прийнято рішення про проведення розслідувань щодо імпорту в Україну азотних добрив та добрив мінеральних з вмістом азоту, фосфору та калію, незалежно від країни походження.

Згідно із законодавством, наступним кроком може стати запровадження режиму нагляду за імпортом цих добрив. А це, фактично, означає квотування імпорту добрив або встановлення спеціального мита на імпорт добрив в Україну. Або і те, і інше разом.

Подібні заходи призведуть до низки негативних наслідків, як для аграріїв зокрема, так і для держави в цілому. Наразі в Україну імпортуються добрива з країн ЄС, Персидської затоки, Північної Африки, СНД, а також — Туреччини, Казахстану, Білорусії, Грузії, Китаю, США тощо. Обмеження імпорту добрив призведе до їх дефіциту і, передусім, – до суттєвого подорожчання, що означає додаткові витрати для аграріїв. Однак дефіцит добрив – це ще і скорочення кількості їх внесення у ґрунти. Результатом цього є падіння врожайності.

Окрім того, незрозумілими є мотиви прийняття даного рішення. Адже Антимонопольний комітет підтвердив існування фактів, які можуть свідчити про зловживання монопольним становищем компанії «Остхем» як виробника мінеральних добрив на внутрішньому ринку. Обмеження імпорту добрив з інших країн призведе не просто до посилення даної монополії, а до остаточного її закріплення.

Крім того, введення додаткових мит або квотування імпорту добрив негативно відіб’ється на стосунках України з країнами-поставниками добрив, які є нашими партнерами у боротьбі з російською агресією.

Відтак, Всеукраїнська Аграрна Рада закликає Аграрні асоціації та всю широку аграрну спільноту України підтримати ініціативу ВАР та підписати звернення до Президента з вимогою захистити інтереси України та вітчизняного АПК і втрутитися у ситуацію, не допустити запровадження штучних перешкод для аграріїв, що значно збільшать їх витрати, знизять ефективність та призведуть до зменшення обсягів аграрного виробництва.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Концентрація землі в одних руках може зменшитися в 4 рази, — Разумков

Дмитро Разумков Дискусії з питання концентрації землі сільськогосподарського призначення в одних руках ведуться навколо 50 ...

David Montgomery Womens Jersey